fbpx

 

Per paskutinį dešimtmetį išskirtinių kelionių sektoriuje vis daugiau klientų rinkosi skristi privačiais lėktuvais, o paskutiniai metai, kuomet pasaulyje siaučia virusas, susidomėjimas tokiu keliavimo būdu dar labiau išaugo. Tokios kelionės puikiai tinka tiek skrendant verslo reikalais, kai reikia skubiai ryte per pusryčius būti Ciuriche, o vakare laukia vakarienė Madride, tiek ir laisvalaikio tikslais, kaip kad trumpam savaitgalio pabėgimui su šeima ar net kelionei aplink pasaulį.

Kodėl vis daugiau keliautojų renkasi tokį keliavimo būdą?

Visų pirma, visi suprantame, koks yra svarbus laikas, ypatingai šiuolaikiniame greitai besisukančiame pasaulyje. Pasirinkę skrydį privačiu lėktuvu galėsite sutaupyti laiko, kadangi kompanijos, siūlančios šią paslaugą, ypač lanksčios ir linkusios prisiderinti prie keliautojų norimo išvykti laiko. Jums taip pat nereikės rūpintis dėl išvykimo/atvykimo taškų, papildomų persėdimų kituose oro uostuose. Svarbiausia pateikti savo pageidavimus ir privačių lėktuvų kompanijos darbuotojai suderins viską taip, kad jūs galėtumėte kuo patogiau ir greičiau pasiekti kelionės tikslą.

Naudojantis komercinių skrydžių paslaugomis keliautojams tenka vykti į didžiuosius oro uostus, kurie gali būti toli nuo jų esamos vietos. Privačius lėktuvus, paprastai dėl jų mažesnio dydžio, gali aptarnauti daugiau oro uostų, kurie galbūt bus prie keliautojui artimesnės vietos. Ilgametę patirtį turinčios kompanijos parenka klientams labiausiai jų poreikius atitinkantį orlaivį. Atsižvelgiama į tai, ar reikia nuskristi nedidelį atstumą, ar skrendama į tolimą kelionę. Įdomu paminėti, kad šiuo metu ilgiausiai nesustojęs pasipildyti degalų galintis skristi privatus orlaivis – Boeing 787-800 „Dreamliner“. Nors lėktuvu gali skristi 335 keleiviai, tačiau jame įrengta vos 40 vietų. Tokio orlaivio kaina prasideda nuo 225 mln. JAV dolerių, o skristi nesustojęs jis gali iki 17 valandų ir nukeliauti apie 15 000 km.

Dar vienas privalumas – tai galimybė nusisamdyti pasitinkantį ir išlydintį personalą oro uostuose, kuris palydi pro terminalus ir nuveda keleivius iki orlaivio. Tie, kurie nemėgsta gaišti laiko eilėse, sutaupys laiko išvengdami eilių prie registracijos punktų.

Skrydis privačiu lėktuvu, be abejo, suteikia ir žymiai daugiau komforto: patogesnės sėdynės, daugiau vietos kojoms, atskira miegamoji zona ar dušas, – visi šie patogumai galimi skrendant privačiu lėktuvu. Svarbu nepamiršti, kad tokių skrydžių metu jums bus užtikrinta ramybė, nes šalia nebus nepatenkintų keleivių ar verkiančių svetimų vaikų. Toks keliavimo būdas idealiai tiks ir tokiems žmonėms, kurie nori išskirtinio privatumo ir nenori papildomo akių dėmesio.

Žaibiškas reagavimas į iškilusius iššūkius – dar viena paslauga, kurią teikia privačių lėktuvų kompanijos. Skrydžiai yra sekami realiu laiku 24/7 ir personalas iškart sprendžia problemas, susijusias su kokiais nors orų, planų ar net norų pasikeitimais. Na, ir šiuo metu vienas didžiausių skrydžių privačiais lėktuvais privalumas – tai saugumas dėl pandemijos, nes taip išvengiama eilių oro uostuose bei daugybės žmonių lėktuve.

Ko pageidauja išrankiausieji keliautojai?

Išrankūs keliautojai turi įvairiausių poreikių rinkdamiesi kelionę privačiu lėktuvu, nuo pageidaujamo įgulos narių skaičiaus iki piloto lyties. Kai kuriems keliautojams svarbu tai, ką jie skrydžio metu valgys ar gers. Pageidavimai maistui ir gėrimams būna įvairiausi – nuo patiekalų iš konkretaus restorano iki mėgstamiausio viskio iš specializuotos parduotuvės. Kai kurios kompanijos ypatingai daug dėmesio skiria vynui ir teigia, kad vyną ypatingai veikia atmosferos slėgis, ir vyno mėgavimasis ant žemės ir ore gana stipriai skiriasi. Uoslės receptoriai dėl slėgio ir sumažėjusios drėgmės susilpnėja, o triukšmas, kuris ypatingai didelis komercinių skrydžių metu, paveikia žmogaus kvapo ir skonio suvokimą. Privačiuose lėktuvuose triukšmas mažesnis maždaug 35 decibelais, o skrendant apie 13,5 km aukštyje juose slėgis prilygsta tik 1,3 km. Visa tai užtikrina daug malonesnę vyno degustacijos patirtį danguje.

Verslo klientai naudojasi privačių lėktuvų paslaugomis ne tik nuvykimui į svarbius susitikimus, bet kartais skrydžio metu būna priimami itin svarbūs ir dideli sandoriai. Tokiems keliautojams svarbu ne tik, kad būtų greitas internetas, bet ir solidi aplinka, tinkanti rimtiems pokalbiams, bei paslaugus, bet neįkyrus aptarnaujantis personalas.

Ilgesnės trukmės keliones besirenkantys keliautojai pageidauja tokių patogumų, kaip miegamojo erdvės, dušai, atskiros poilsiui ar valgymui skirtos zonos.
Keliaujantiems su vaikais, ypatingai ilgesnių skrydžių metu, svarbu, ar jų metu bus pramogų. Kai kurios kompanijos vykdo specialias mažiesiems skirtas programas – nuo specialių teminių vakarėlių su pasakų personažų kostiumais iki galimybės įsijausti į slaptus agentus, kuomet vaikai apmokomi kaip iškoduoti ypatingas žinutes ar paimti pirštų antspaudus, kompanija stengiasi užtikrinti, kad mažieji ore nenuobodžiautų.

Vis daugiau keliautojų nori keliauti ir su savo augintiniais. Privačių bendrovių kompanijos ne tik suteikia galimybę pasiimti augintinį į saloną, bet ir siūlo net kelių savaičių apmokomuosius kursus gyvūnams, kurie atsikratytų skrydžio bei jo metu keliamo triukšmo baimės.

Na ir paskutiniu metu itin aktuali tema – tai tvarumas ir pagarba aplinkai. Privačių orlaivių keliautojai vis dažniau domisi, kokią žalą aplinkai padarys toks jų skrydis. Nors dauguma oro bendrovių rimtai svarsto apie elektra varomus lėktuvus, visgi kol kas visi lėktuvai veikia kuro pagalba. Privatūs lėktuvai daugiau žalos nepadaro aplinkai nei komerciniai, bet dažniausiai jais skrenda žymiai mažiau žmonių, nei galėtų. Tačiau klientai turi galimybę sumokėti papildomą mokestį, kurio pajamos bus panaudojamos kitiems su ekologija susijusiems projektams.

Kaip mes galime padėti?

Jau apie 20 metų veikianti išskirtinių kelionių agentūra „Glotera“ turi ilgametę patirtį organizuojant įvairiausias keliones, įskaitant ir keliones privačiais lėktuvais. Turime sukaupę didžiulę partnerių duomenų bazę su svarbiausiais kontaktais, kurie mums padeda pasirūpinti savo klientais nuo…iki… Tai reiškia, kad atrinksime geriausiai Jūsų poreikius atitinkančią privačių lėktuvų kompaniją, suplanuosime jūsų maršrutą, pasirūpinsime ne tik skrydžiu, bet ir, esant poreikiui, nuvykimu į/iš oro uosto verslo klasės automobiliu ar sraigtasparniu. Parinksime jums artimiausius oro uostus atsižvelgdami į jūsų buvimo vietą ir priderinsime skrydžio laikus.