Karibų dilema: glamūrinis Sen Bartas ar svajingoji Angilija?

Elita Žvalionienė

Pasakiški paplūdimiai, uždegantys muzikos ritmai, atogrąžų vaisių kokteiliai ir prabangūs viešbučiai – turbūt būtent taip įsivaizduojame atostogas Karibuose. Šiam regionui priklauso išskirtinės šalys ir nuostabaus grožio salos. Iš begalės salų kartais būna sunku išsirinkti, tačiau prabangos ieškantys keliautojai ypač vertina dvi iš jų – Sen Bartą ir Angiliją.

Skiriasi ne tik gamta

Nors šias salas skiria vos 43 kilometrai, jos išties skirtingos. Pirmiausia į akis krinta kraštovaizdžio ypatumai. Sen Bartas – vulkaninės kilmės kalvota sala, o Angilija – visiškai lygi: aukščiausias salos taškas – Crocus kalva – tėra 73 metrų aukščio. Sen Bartas vilioja nedideliais, siaurais ir tarsi užslėptais paplūdimiais; Angilijoje karaliauja plačios ir ilgos balto smėlio juostos.

Apsilankius abiejose salose, galima pastebėti ir daugiau skirtumų. Sen Bartas – tai lyg Prancūzijos Rivjera, sėkmingai suradusi savo vietą Karibuose. Oficiali salos kalba – prancūzų, o ir atmosfera čia itin prancūziška, mat daugelis gyventojų yra atvykę iš Sen Tropezo, Kanų ir kitų Pietų Prancūzijos pajūrio miestų. Sen Bartą pamilsta tie, kurie nori būti matomi, mėgsta dėmesį ir rafinuotą gyvenimo būdą. Daugumoje kavinių, viešbučių ir barų groja lounge stiliaus muzika.

Angilijos atmosfera – visiškai kitokia. Ausis lepina regio ir soca muzikos garsai, o anglų kalba šnekantys vietiniai – atsipalaidavę ir labai draugiški. Angilija sužavi tuos, kurie nori pasislėpti nuo smalsių akių ir svajoja apie privatumą ir ramybę.

Geriausių pasaulyje tinklų viešbučiai

Nors kai kurie skirtumai tikrai akivaizdūs, šias salas sieja ir kai kas bendro. Tai – aukščiausio lygio prabangių viešbučių, kurie įtinka net ir patiems išrankiausiems keliautojams, pasiūla.

Sen Barte yra vienintelis palace kategorijos viešbutis visuose Karibuose ir apskritai už žemyninės Prancūzijos ribų (sala priklauso Prancūzijos užjūrio bendrijai). Tai – LVMH koncerno, kurio savininkas Bernard’as Arnault – vienas turtingiausių pasaulio žmonių, valdomas viešbutis „Cheval Blanc St-Barth“. Ne ką mažiau žavus ir viešbutis „Eden Rock“, priklausantis prestižinei bendrovei „Oetker Collection“. Nuo praeito amžiaus šeštojo dešimtmečio čia apsistodavo tokios garsenybės kaip Greta Garbo ir baronas Rothschildas. Ypatingą prabangą siūlo ir „Le Guanahani“, vos prieš keletą metų po renovacijos vėl atvėręs duris ir pradėjęs veikti kaip „Rosewood“ tinklo viešbutis. Saloje yra ir kiek paprastesnių, bet taip pat aukšto lygio viešbučių, kurie sužavės paplūdimio klubais, patogiais kambariais ir nepriekaištingu aptarnavimu. Tarp jų – tokie viešbučiai kaip „Le Sereno“, „Hotel Le Toiny“, „Hotel Christopher“, „Le Barthélemy Hotel & Spa“ ar visiškai naujas „Hôtel Barrière Le Carl Gustaf“.

Šalia idiliško privataus paplūdimio Maunday’s įlankoje įsikūręs viešbutis „Cap Juluca“, o „Belmond Hotel“ – tikra Angilijos pažiba. Čia svečiams siūlomos tokios pramogos kaip žvejyba su vietiniu žveju, plaukiojimas su vėžliais ar jodinėjimas žirgais paplūdimyje. Prabanga dvelkiantis viešbutis „Malliouhana“ kviečia svečius pasimėgauti SPA centre, kurį 2021 metais žurnalas „Harper’s Bazaar“ išrinko vienu geriausių visame pasaulyje. Šis viešbutis – puikus pasirinkimas keliaujantiems su vaikais, mat mažieji galės išmėginti Angilijoje populiarų laivininkystės sportą ar floristikos pamokėles, kurių metu mokysis kurti puokštes iš egzotinių gėlių. Na, o visiems puikiai pažįstamo tinklo „Four Seasons“ viešbutis siūlo išskirtines apgyvendinimo galimybes, įskaitant penkių miegamųjų vilą, kurioje gali apsistoti net iki 13 žmonių, tad tai – ideali išeitis keliaujant didesnei giminių ar draugų kompanijai.

Kada keliauti ir kaip nusigauti?

Sezonas Sen Barte ir Angilijoje prasideda gruodžio mėnesį, kai baigiasi liūtys ir prasideda šventės, ir tęsiasi iki gegužės galo. Gruodis, sausis ir vasaris – pats atostogų pikas, tad kainos salose itin aukštos. Apsilankę pavasarį, taip pat nenusivilsite, nes orai būna geri, o kainos – kiek mažesnės. Vasarą ir rudenį čia gan vėjuota, nemaža uraganų tikimybė.

Norint pasiekti šias salas, geriausia skristi į Princesės Julianos tarptautinį oro uostą  Sen Marteno saloje. Iš čia į Sen Bartą nedideliu lėktuvėliu nuskrisite per 12 minučių. Į Angiliją iš Sen Marteno geriausia plaukti keltu – užtruksite vos 20 minučių. Skrydis taip pat įmanomas, jo trukmė – apie 10 minučių.