Prancūzija tiks kiekvienam

Vilma Kondratienė

Prancūzija – viena puikiausių kelionių krypčių, galinti tikrai daug ką pasiūlyti ir įtiksianti net pačiam išrankiausiam keliautojui. Nuo elegantiškų miestų, nuostabių paplūdimių ir didingų kalnų, iki nepaprastai skanaus maisto ir išvystytos vyno kultūros, Prancūzijoje kiekvienas gali atrasti kažką pagal savo skonį.

Šalies puošmena – Paryžius, garsėjantis Hausmano architektūrinio stiliaus pastatais, pasaulyje garsiais muziejais kaip Luvras, Orsė ar Žoržo Pompidu centras, rūminiais viešbučiais kaip legendiniai „Le Bristol“ ar „Ritz“. Šalies sostinę įsimylės ir tie, kuriems patinka apsipirkti – Lafajeto galerija ir Faubourg Saint-Honoré gatvė abejingų nepaliks.

Norintys pabėgti nuo miesto šurmulio gali patraukti į šalies pietus – Prancūzijos Rivjerą. Viduržemio jūros skalaujami kurortai kaip Sen Tropezas, Kanai, Antibai ar kvapą gniaužiantys miesteliai kaip Ezė sužavės maloniu pietietišku šurmuliu, paplūdimiais bei galimybe patyrinėti Žydrąją pakrantę jachta.

Jei domitės vynu, ekologišku maistu, traukia kaimo ramybė, o gal važinėjimas dviračiais, golfo žaidimas ar trumų medžioklė, tuomet Provansas – kaip tik Jums!

Dar viena puiki vieta vyno mėgėjams – Bordo ir jo apylinkės. Čia galėsite pasimėgauti ne tik Cabernet Sauvignon, Merlot ar Malbec vynais, bet ir pasilepinti vyno-terapinėmis grožio procedūromis viešbutyje „Les Sources de Caudalie“.

Svajojantys patirti kažką unikalesnio gali patraukti į vakarinę Prancūzijos pakrantę, kur Atlanto vandenyne slepiasi Rė sala, paskutiniu metu sulaukianti itin daug žiniasklaidos dėmesio. Vasaros mėnesiais vietovė, nuo viduramžių garsėjanti kaip baltojo aukso − druskos kasykla, – itin mylima paryžiečių, kurie čia atvyksta pasigardžiuoti šviežiomis jūros gėrybėmis ar pajodinėti žirgais pajūriu.

Šaltuoju sezonu Prancūzija kviečia išbandyti slidinėjimą kalnų kurortuose kaip Kurševelis ar Meževa, kuriuose netrūksta prabangių viešbučių, siūlančių ne tik ski-in/ski-out galimybę, bet ir įspūdingus spa centrus bei komfortišką apgyvendinimą: pavyzdžiui, „Aman Le Mélézin“, „L’Apogée“, „Four Seasons Hotel Megève“, o kur dar privatūs šaletai, ypač tiksiantys tiems, kurie nori privatumo.