Privatūs lėktuvai skraido beveik 60 metų. Pirmasis privatus lėktuvo skrydis įvyko 1963 m. spalio 7 d. Išradėjas Williamas Learas ir jo komanda sukūrė pirmąjį „Learjet“ lėktuvą, pagal Šveicarijos karinių orlaivių dizainą. Nors praėjus tiek metų, gali atrodyti, kad privatūs skrydžiai vis dar yra prabanga, bet šiais beprotiško tempo laikais verslo pasaulio atstovams – tai būtinybė. Tokios kelionės yra populiari paslauga, o norimas lėktuvas gali atskristi iš bet kurios pasaulio vietos.
Kodėl klientai renkasi privačius skrydžius?
Lyginant su komercine, verslo aviacija leidžia sutaupyti iki 2 valandų vienam skrydžiui. Pakilti į orą galima per 15 minučių nuo atvykimo į oro uostą – nereikia kelias valandas prieš skrydį laukti su būriu keliautojų perpildytame oro uoste. Nereikia laukti eilėse dėl dokumentų patikrinimo atvykus į paskirties vietą. Po skrydžio nėra eilių atsiimant bagažą, nes tai padaryti galima vos išlipus iš lėktuvo.
Jokių ankštų erdvių, jokių triukšmingų bendrakeleivių, jokių vidurinių sėdinių, jokių ne visada kvepiančių tualeto kambarių – skrydyje yra tik aukščiausio lygio servisas.
Nedidelių keliautojų grupių privatūs skrydžiai pigesni nei komerciniai
Privataus skrydžio kaina prasideda nuo 10 000 eurų už valandą. Kaina priklauso ne tik nuo skrydžio trukmės, lėktuvo naujumo, bet ir nuo to, ar kelionės metu reikalingos aptarnaujančio personalo paslaugos.
Skrydis privačiai gali būti net pigesnis nei skrydis verslo klase komerciniu lėktuvu. Tai įmanoma, jeigu keliauja grupė žmonių. Jei atsižvelgsime į bilietų kainas, papildomus mokesčius, pavyzdžiui, bagažo išlaidas, maistą, gėrimus skrydžio metu, kelionė privačiu lėktuvu su grupe gali būti protingesnis pasirinkimas.
Ji taip pat gali kainuoti pigiau nei skrendant komerciniu reisu tuomet, kai įsigyjama paskutinės minutės kelionė. Ne paslaptis, kad paskutinės minutės komercinių oro linijų rezervacijos yra brangios. Kai kurios oro linijos sumažina kainas, kad padidintų vežamų keleivių skaičių, o kitos padidina bilietų kainas, kad padidintų pajamas. Taip retai nutinka renkantis privačius užsakomuosius lėktuvus, kurie dažniausiai taiko tą pačią kainodarą, nesvarbu, ar išvykstama po kelių dienų, ar po kelių mėnesių.
Lengviau pasiekti atokesnes bei gražiausias vietas Žemėje.
Keliaujant privačiu orlaiviu, organizuojamas specialus reisas iš kur nori į kur nori bei klientui patogiu laiku. Net 80 % privačių skrydžių yra vykdomi į mažesnius miestelių oro uostus.
Visame pasaulyje privatiems lėktuvams prieinamų oro uostų yra daug daugiau nei komerciniams. Europoje verslo aviacija gali atskraidinti keleivius į maždaug 1400 oro uostų ir iš jų, lyginant su 500 oro uostų, į kuriuos gali keliauti komercinės oro linijos.
Skrendant privačiu lėktuvu galima patogiau pasiekti gražiausias vietas Žemėje. Tarp išskirtinių privačių oro uostų – La Môle oro uostas Saint-Tropez mieste, Prancūzijoje, Kortrijk-Wevelgem oro uostas, Belgijoje, Londono Biggin Hill Jungtinėje Karalystėje. Iš pastarojo galima greitai pasiekti Vindzorą ar Oksfordą.
Keliaujate su savo augintiniais.
„Forbes“ duomenimis 6 % privačių skrydžių visame pasaulyje yra skirti tik naminiams gyvūnėliams ir jų šeimininkams. Šiuos skrydžius užsako tie, kurie nerimauja dėl psichinių ar fizinių traumų, kurias gali patirti mylimas augintinis, keliaujantis dėžėje komercinio skrydžio metu. Privačiame lėktuve augintiniai gali keliauti patogiai įsitaisę kartu su savo šeimininku.
Švaresnis oras.
Nepastebimas ir praktiškai nejuntamas, bet dar vienas svarbus privačių skrydžių privalumas – lėktuvuose užtikrinama švariausia oro kokybė aviacijoje. Tokie lėktuvai skraidina mažiau žmonių, turi ilgesnę prastovą tarp kelionių, o tai garantuoja kokybiškesnę oro cirkuliaciją. O ir dezinfekuojami privatūs lėktuvai dažniau.