KELIONĖS ATMINTINĖ

UAB “Glotera” vykdo turizmo paslaugų rinkinio pardavėjo veiklą, todėl Jūs negalėsite pasinaudoti teisėmis, kurios taikomos organizuotoms turistinėms kelionėms pagal 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių, kuria iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2006/2004 ir Direktyva 2011/83/ES bei panaikinama Tarybos direktyva 90/314/ EEB (toliau – Direktyva (ES) 2015/2302). Taip pat UAB “Glotera” nebus atsakinga už tinkamą pavienės (-ių) pasirinktos (-ų) papildomos (-ų) turizmo paslaugos (-ų) vykdymą. Kilus problemoms, prašome kreiptis į atitinkamos (-ų) paslaugos (-ų) teikėją (-us).

Atkreipkite dėmesį, kad sumokėtos sumos negrąžinamos atskirų turizmo paslaugų teikėjų nemokumo atveju, tuo tarpu UAB „Glotera” nemokumo atveju sutartys su kitais turizmo paslaugų teikėjais lieka galioti.

Mielas keliautojau, norime kad Jūsų kelionė būtų saugi, sklandi ir maloni, todėl paruošėme Jums kelionės atmintinę. Čia rasite visą pagrindinę informaciją, kurios gali prireikti planuojant kelionę.

Prieš kelionę rekomenduojame pasitikrinti naujausią informaciją dėl kelionių ir sienų apribojimų URM puslapyje ir šalies, į kurią vykstate arba kertate tranzitu, atsakingų institucijų interneto puslapiuose. Prašome Jūsų vadovautis atsakingų institucijų rekomendacijomis arba pasikonsultuoti su kelionių konsultantu.

Prieš kelionę:

ASMENS DOKUMENTAI IR VIZA
  • Vykstant į bet kurią užsienio valstybę privaloma turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Prieš kelionę pasitikslinkite ar šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas.
  • Įsitikinkite, kad Jūsų asmens dokumentai galioja pagal valstybių, į kurias vykstate, reikalavimus. Dauguma valstybių reikalauja, kad pasas galiotų mažiausiai 6 mėn., skaičiuojant nuo kelionės pabaigos.
  • Pasitikrinkite, ar Jums reikia šalies, į kurią vykstate, vizos.

Pasitikslinti informaciją dėl privalomų asmens dokumentų ir vizos galite URM puslapyje.

NEPILNAMEČIŲ IŠVYKIMAS
  • Atkreipiame dėmesį, kad įvairių šalių ir avialinijų vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes taisyklės gali skirtis, todėl visada rekomenduojame pasikonsultuoti su kelionių konsultantu.

Vykstant į šalį už Šengeno erdvės ribų:

  • Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, LR pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą.
  • Vaikui vykstant be tėvų, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.
SKIEPAI
  • Prieš vykstant į pasirinktą šalį pasidomėkite, kokie skiepai reikalingi ar rekomenduojami.
  • Kai kuriose šalyse tam tikri skiepai yra privalomi ir jie turi būti surašyti į tarptautinį skiepų pasą, kurį būtina turėti kelionės metu.

Pasitikslinti informaciją dėl skiepų galite ULAC puslapyje.

SVEIKATOS DRAUDIMAS
  • Prieš vykstant į užsienio valstybę, rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų kelionės metu draudimą, kuris atlygina užsienyje suteiktos būtinosios medicininės pagalbos išlaidas. Nuo ligos jis neapsaugo, tačiau užtikrina galimų medicininių išlaidų atlyginimą: išlaidos už būtinąją medicinos pagalbą gydymo įstaigoje, gydytojo paskirtus vaistus ir transportavimą iki gydymo įstaigos ir atgal, medicininio repatrijavimo, nepilnamečių vaikų iki 16 m. parvežimo išlaidas.
  • Taip pat susipažinti su kitomis draudimo rūšimis, kaip neįvykusios kelionės draudimas, kelionės jungties praradimo draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų bei kitais. Rekomenduojama išnagrinėti draudimo sąlygas bei išimtis ir įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą.
GABENAMAS BAGAŽAS
  • Pasitikrinkite, ar Jūsų gabenamas bagažas atitinka šalies, į kurią vykstate, muitinės reikalavimus. Itin griežtai reglamentuojamas maisto produktų, tabako gaminių, vaistų ir alkoholio gabenimas, todėl visada rekomenduojame pasikonsultuoti su kelionių konsultantu.
  • Leidžiamo neštis į lėktuvo saloną rankinio bagažo kiekis ir matmenys skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovių.

Skysčių vežimo rankiniame bagaže taisyklės:

  • Rankiniame bagaže vežami skysčiai turi būti ne didesniuose nei 100 ml. talpos indeliuose (bendra skysčių talpa neturi viršyti 1 litro). Jie privalo tilpti į permatomą, užsegamą 1 litro talpos maišelį. Prieš patikrą maišelį reikia išimti iš rankinio bagažo ir pateikti aviacijos saugumo darbuotojui.
  • Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) negalima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70% ir didesnė alkoholio koncentracija.

Papildoma informacija dėl skysčių, aerozolių ir gelių vežimo.

  • Registruojamo bagažo matmenys, svoris ir kaina skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovės. Leistinas bagažo svoris būna nurodytas lėktuvų bilietuose.
  • Į registruojamą bagažą rekomenduojame nedėti dūžtančių (pvz. kompiuterių), brangių daiktų, dokumentų, banko kortelių.

Draudžiamų daiktų registruotame ir rankiniame bagaže sąrašas.

  • Planuojant nestandartines keliones (pvz. muzikinių instrumentų, sporto inventoriaus, gyvūnų gabenimas), rekomenduojame iš anksto informuoti ir pasikonsultuoti su kelionių konsultantu.

Pasitikslinti informaciją dėl bagažo reikalavimų galite Vilniaus oro uosto puslapyje.