Mielas keliautojau, norime kad Jūsų kelionė būtų saugi, sklandi ir maloni, todėl paruošėme Jums kelionės atmintinę. Čia rasite visą pagrindinę informaciją, kurios gali prireikti planuojant kelionę.

Dėl COVID-19 pandemijos situacija nuolat kinta, todėl prieš kelionę rekomenduojame pasitikrinti naujausią informaciją dėl kelionių ir sienų apribojimų URM puslapyje ir šalies, į kurią vykstate arba kertate tranzitu, atsakingų institucijų interneto puslapiuose. Taip pat pasitikslinkite ar į šalį, kur vykstate, privaloma saviizoliuotis. Prašome Jūsų vadovautis atsakingų institucijų rekomendacijomis arba pasikonsultuoti su kelionių konsultantu.

Svarbu

UAB „Glotera“ vykdo turizmo paslaugų rinkinio pardavėjo veiklą, todėl Jūs negalėsite pasinaudoti teisėmis, kurios taikomos organizuotoms turistinėms kelionėms pagal 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių, kuria iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2006/2004 ir Direktyva 2011/83/ES bei panaikinama Tarybos direktyva 90/314/ EEB (toliau – Direktyva (ES) 2015/2302). Taip pat UAB „Glotera“ nebus atsakinga už tinkamą pavienės (-ių) pasirinktos (-ų) papildomos (-ų) turizmo paslaugos (-ų) vykdymą. Kilus problemoms prašome kreiptis į atitinkamos (-ų) paslaugos (-ų) teikėją (-us).

Atkreipkite dėmesį, kad sumokėtos sumos negrąžinamos atitinkamos atskiros turizmo paslaugos teikėjo nemokumo atveju. UAB „Glotera” apsauga nemokumo atveju netaikoma sutartims su kitais turizmo paslaugų teikėjais, nes šios sutartys gali būti vykdomos nepaisant UAB „Glotera” nemokumo. 

Prieš kelionę

ASMENS DOKUMENTAI IR VIZA

 • Vykstant į bet kurią užsienio valstybę privaloma turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Prieš kelionę pasitikslinkite ar į šalį, kur vykstate privaloma turėti pasą ar užteks asmens tapatybės kortelės.
 • Įsitikinkite, kad Jūsų asmens dokumentai galioja pagal valstybių, į kurias vykstate reikalavimus. Dauguma valstybių reikalauja, kad pasas galiotų mažiausiai 6 mėn., skaičiuojant nuo kelionės pabaigos.
 • Pasitikslinkite ar į šalį, kur vykstate privaloma viza.

Pasitikslinti informaciją dėl privalomų asmens dokumentų ir vizos galite URM puslapyje.

PAPILDOMI DOKUMENTAI PANDEMIJOS METU

 • Vykstantiems į užsienio šalis, pagal priimančioje šalyje galiojančią tvarką, gali būti privaloma iki kelionės pradžios atlikti COVID – 19 tyrimą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą. Atliekant tyrimą, yra svarbu laikytis priimančios šalies nustatytų reikalavimų bei pasitikslinti dėl išimčių.
 • Prieš vykstant į pasirinktą šalį, privaloma užpildyti pandemijos metu galiojančią sienų kirtimo formą, pagal priimančioje šalyje galiojančią tvarką ir atsispausdinti arba turėti užpildytos formos patvirtinimą.

NEPILNAMEČIŲ IŠVYKIMAS

 • Atkreipiame dėmesį, kad įvairių šalių ir avialinijų vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes taisyklės gali skirtis, todėl visada rekomenduojame pasikonsultuoti su kelionių konsultantu.

Vykstant į šalį už Šengeno erdvės ribų:

 • Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, LR pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą.
 • Vaikui vykstant be tėvų, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.

SKIEPAI

 • Prieš vykstant į pasirinktą šalį pasidomėkite, kokie skiepai reikalingi ar rekomenduojami.
 • Kai kuriose šalyse tam tikri skiepai yra privalomi ir jie turi būti surašyti į tarptautinį skiepų pasą, kurį būtina turėti kelionės metu.

Pasitikslinti informaciją dėl skiepų galite ULAC puslapyje.

SVEIKATOS DRAUDIMAS

 • Prieš vykstant į užsienio valstybę rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų kelionės metu draudimą, kuris atlygina užsienyje suteiktos būtinosios medicininės pagalbos išlaidas. Pasidomėkite ar į kelionių draudimą įtraukta papildomą apsaugą nuo COVID-19. Nuo ligos ji neapsaugo, tačiau užtikrina galimų medicininių išlaidų atlyginimą: išlaidas už būtinąją medicinos pagalbą gydymo įstaigoje, gydytojo paskirtus vaistus ir transportavimą iki gydymo įstaigos ir atgal, medicininio repatrijavimo, nepilnamečių vaikų iki 16 m. parvežimo išlaidas.
 • Taip pat susipažinti su kitomis draudimo rūšimis, kaip neįvykusios kelionės draudimas, kelionės jungties praradimo draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų bei kitus draudimus. Rekomenduojame išnagrinėti draudimo sąlygas bei išimtis ir įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą.

GABENAMAS BAGAŽAS

 • Pasitikrinkite, ar jūsų gabenamas bagažas atitinka šalies, kur vykstate, muitinės reikalavimus. Itin griežtai reglamentuojamas maisto produktų, tabako gaminių, vaistų ir alkoholio gabenimas, todėl visada rekomenduojame pasikonsultuoti su kelionių konsultantu.
 • Rankiniame bagaže vežami skysčiai turi būti ne didesniuose nei 100 ml. talpos indeliuose (bendra skysčių talpa neturi viršyti 1 litro). Jie privalo tilpti į permatomą, užsegamą 1 litro talpos maišelį. Prieš patikrą maišelį reikia išimti iš rankinio bagažo ir pateikti aviacijos saugumo darbuotojui.
 • Dėl COVID-19 pandemijos papildomai leidžiama vežtis rankiniame bagaže iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže – iki 2 litrų. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis. Prieš patikrą dezinfekcinį skystį reikia išimti iš rankinio bagažo ir pateikti aviacijos saugumo darbuotojui.
 • Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.
 • Planuojant nestandartines keliones (pvz., muzikinių instrumentų, sporto inventoriaus, gyvūnų gabenimas), rekomenduojame iš anksto informuoti ir pasikonsultuoti su kelionių konsultantu.

Pasitikslinti informaciją dėl bagažo reikalavimų galite Vilniaus oro uosto puslapyje.

Oro uoste ir lėktuve:

 • Prieš vykstant į oro uostą, įsitikinkite, kad nekarščiuojate ir neturite kitų virusui būdingų simptomų, nes kai kuriuose oro uostuose keleiviams gali būti tikrinama temperatūra.
 • Į oro uostą įleidžiami tik galiojantį bilietą turintys keleiviai. Prieš atvykdami į oro uostą, pasitikrinkite, ar nebuvo skrydžio pakeitimų.
 • Į oro uostą įleidžiami tik apsaugines kaukes dėvintys keleiviai, jas privaloma dėvėti nuolat – tiek oro uoste, tiek lėktuve. Atkreipiame dėmesį, kad kaukės turi būti medicininės, o ne medžiagines daugkartinio naudojimo ar respiratoriai. Kai kurios aviakompanijos reikalauja tam tikrų medicininių kaukių (pvz. FFP2), todėl prieš kelionę reiktų pasitikslinti ar nėra specialių reikalavimų.

Prieš grįžtant į Lietuvą:

 • Iš visų šalių grįžtantys Lietuvos piliečiai prieš kelionę į Lietuvą privalo užpildyti elektroninę keleivio anketą ir prieš patekdami į lėktuvą pateikti vežėjui užpildytos anketos patvirtinimą (QR kodą). Keleivio anketą galite rasti NVSC puslapyje.
 • Grįžtant į Lietuvą, visiems keliautojams (suaugusiems ir vaikams nuo 16 m.) privaloma turėti ne seniau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR arba antigenų rezultatą, išskyrus išimtis*. Neturintys tyrimo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą.

Grįžus į Lietuvą:

 • Iš bet kurios šalies atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 7 dieną, savo lėšomis atlikus tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą, išskyrus išimtis*.
 • Visiems atvykusiems iš žalių ir geltonų zonų (šalių) nereikės izoliuotis. Šalių sąrašas nuolat atnaujinimas, pasitikslinti aktualų sąrašą galite NVSC puslapyje.
 • Vaikams iki 7 metų izoliacija nebus taikoma.
 • Vaikams nuo 7 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, išskyrus jei vaikai atvyksta iš šalių, kur taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, privalės izoliuotis nepriklausomai nuo amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato.

* Išimtys:

 • COVID-19 liga persirgę žmonės, kai diagnozė buvo patvirtinta ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, kaip pasveikimo įrodymą, keliautojams privaloma pateikti pažymą.
 • Taip pat nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą paskiepyti asmenys. E-sveikatos sistemoje formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.
 • Išimtys nuolat atnaujinimas, pasitikslinti aktualią informaciją galite NVSC puslapyje.