Geriausi slidinėjimo kurortai žiemos atostogoms: veiklos atras visi

Evelina Soloveičik

Žvilgančiu sniegu padabintos kalnų viršūnės, stulbinanti gamta ir žingeidumas naujiems potyriams – komponentai, užtikrinantys neužmirštamą slidinėjimo patirtį. Europoje bei Šiaurės Amerikoje žiemos stebuklu keliautojus džiuginantys kurortai pritraukia ne vieną aktyvaus laisvalaikio mėgėją dėl išvystytų paslaugų, infrastruktūros, ski in/ski out galimybės, pramogų pasirinkimo gausos. O atsipalaidavimą garantuoja SPA centrai, viešbučiai, restoranai ir įvairios parduotuvės, autentiški butikai, pritaikyti kiekvienam skoniui.

Trys slėniai (Trois Vallees). Tai visame pasaulyje pats didžiausias slidinėjimo regionas, plytintis įspūdingose Prancūzijos Alpėse, pro kurias teka Izero upė bei driekiasi dalis Vanuazo nacionalinio parko. Šis kurortas puikiai pritaikytas tiek pradedantiesiems, tiek vaikams, kadangi galima užsisakyti pamokas kartu su privačiu treneriu, kuris pasidalins įvairiomis slidinėjimo meno paslaptimis. Be to, lankytojų lūkesčius jau daugelį metų viršija netoli vienas kito esantys septyni kurortai, tačiau labiausiai – Meribelis ir Kurševelis.

Meribelis, įkurtas britų pulkininko, pamėgtas dėl puikių sąlygų visų rūšių žiemos sportui per 600 kilometrų šlaitus (pritaikytus įvairių lygių slidinėjimo mėgėjams), tradicinės medžio ir akmens namelių architektūros bei itin populiarių SPA centrų, gurmaniškų patirčių ragaujant prancūziškus patiekalus. Dar labiau sužavi prabangusis Kurševelis, esantis pačiame Trijų slėnių komplekso centre, kuriame esančios Chanrosos ir Saulire viršukalnės atveria įspūdingą panoramą, o pagrindinė miesto dalis, įsikūrusi dubens apačioje, yra apsupta žalių ir mėlynų trasų, puikiai pritaikytų naujokams.

Kur apsistoti: „L’Apogée Courchevel“ (Kurševelyje) arba „Le Coucou Meribel“ (Meribelyje) – tai modernūs penkių žvaigždučių viešbučiai, kurie įrengti ski in/ski out principu, suteikiančiu galimybę savo slidinėjimo kelionę pradėti bei užbaigti pačio viešbučio viduje.


Meževa (Megeve). Tai pietryčių Prancūzijoje esantis vienas garsiausių slidinėjimo kurortų, pradėjęs klestėti nuo 1921 m. Rotšildų šeimos dėka. Baronienės Noémie atidarytas prabangus viešbutis „Domaine du Mont d’Arbois“ į Meževą pritraukė daug keliautojų, įžymių žmonių, kurių susidomėjimas neblėsta ir iki šiol. Pačioje Alpių širdyje esantis miestelis keri įspūdingais vaizdais, kuriuose dominuoja šio kalnyno kalnas – Monblanas. Taip pat džiugina slidinėjimo trasų, keltuvų gausa bei atsikvėpti kviečia après-ski tipo bare, kuriame lankytojai skanauja įvairius užkandžius, gėrimus, dalinasi įspūdžiais. Nors bėgant metams Meževos aplinka keitėsi, tačiau tuo pačiu metu buvo išsaugota miestelio siela, puoselėjama istorija.

Kur apsistoti: „Zannier Hotels Le Chalet“ – paprastumą bei autentiką puoselėjantis penkių žvaigždučių viešbutis, pro kurio langą žvelgiant akį džiugina baltos kalnų viršūnės.


Gardenos slėnis (Val Gardena). Tai Italijos Alpių pietinėje Tirolio dalyje esantis slėnis, kurį sudaro nepakartojamo grožio miesteliai: Santa Kristina, Ortisei ir Sëlva. Šiuose kurortuose ne tik patirsite stipriai išpuoselėtą slidinėjimo dvasią, bet ir susipažinsite su gilias tradicijas turinčiu laipiojimu uolomis, medžio drožinėjimo menu, apylinkių žavesiu, nosį kutenančiais vietinės virtuvės kvapais. Čia teka Derjonas – Eisako upės intakas, taip pat slėnyje plytinčius kalnus sudaro dolomitas, pušynų gausa, o tai kraštovaizdžiui suteikia ypač unikalų vaizdą.

Kur apsistoti: „Adler Dolomiti“ – gamtos apsuptyje esantis penkių žvaigždučių viešbutis džiugina ne tik akį, žvelgiant į beribes kalnų platybes, bet ir padeda atsipalaiduoti prabangiame SPA centre.


Sankt Moricas (St. Moritz). Tai Šveicarijos Engadino slėnyje esantis kurortas, kuris garsėja mineraliniais šaltiniais ir itin išvystytu Alpių žiemos turizmu, kuris 1864 m. prasidėjo būtent čia. Atvykus į šį miestą, keliautojus pasitinka įvairios slidinėjimo pramogos, kiekvienais metais vykstantis sniego polo turnyras ant užšalusio ežero bei modernus gyvenimo būdas, aukščiausios kokybės vietinė virtuvė prabangiuose restoranuose. Vienas iš tokių – „Grand Hotel des Bains Kempinski St. Moritz“ viešbutyje esantis Grand Restaurant Les Saisons, kuris džiugina savo autentika bei išskirtiniais kulinariniais pasiūlymais, įspūdingu vyno asortimentu. Taip pat šiame regione esančios trys skirtingos kultūros susilieja dėl Italijos artumo, kalbų įvairovės bei puoselėjamos autentikos.

Kur apsistoti: „Badrutt’s Palace Hotel“ – Sankt Morico širdyje esantis viešbutis užtikrina neįkainojamą patirtį, kupiną aktyvių pramogų, vietinės kultūros pajautimo bei įvairiapusio komforto.


Cermatas (Zermatt). Tai vakarinėje Šveicarijos dalyje esančiame Valės kantone įsikūręs miestelis, kuris yra itin populiarus dėl alpinizmo ir slidinėjimo, keltuvais kylant į daugiau nei 3 600 metrų aukščio trasas. Be to, Cermate esančios slidinėjimo zonos yra geriausiai bei patogiausiai išvystytos visame pasaulyje. Viešint šiame kurorte žvilgsnį lyg magnetas traukia 4478 metrų piramidės formos Materhorno kalnas, kuris puikiai matosi tiek slidinėjant, tiek laiką leidžiant miestelyje. Taip pat Cermate jaukų kampelį sau atranda kiekvienas, kadangi jame gausu įvairiausių viešbučių, kitų apartamentų ir restoranų, užtikrinančių nepamirštamas akimirkas bei aktyvų laisvalaikį atostogas pasirinkus praleisti čia.

Kur apsistoti: „Cervo Mountain Resort“ – prabangiame penkių žvaigždučių viešbutyje, apsuptame ypatingos gamtos bei įspūdingų kalnų, atrasite visišką komfortą bei atsipalaidavimo pojūtį savo kūnui.


Verbieris (Verbier). Tai Šveicarijos pietvakariuose esančiame Valė kantone įsikūręs nedidelis kaimelis, kuris pripažintas kaip vienas geriausių kurortų, pritaikytų slidinėjimui atokiau nuo specialiai paruoštų trasų. Ši vietovė jau nuo XX amžiaus buvo pamėgta daugelio turistų dėl kai kuriose teritorijose sniego gausos ištisus metus, stačių šlaitų bei itin turtingos vietinės kultūros. Taip pat Verbieras, kaip atostogų kryptis, yra mėgiamas netgi karališkų asmenų: tokių kaip Kembridžo hercogo ir kunigaikštienės, princo Harry ir kitų. Taip pat Verbieryje itin populiarios naktinės linksmybės slidinėjant bei po to laiką leidžiant après-ski tipo baruose, kurie veikia net iki 4 val. Ryto!

Kur apsistoti: „W Verbier“ – tai penkių žvaigždučių viešbutis, siūlantis itin erdvius kambarius, pro kurių langus atsiveria įspūdingų kalnų grožis, teigiamai nuteikiantis ateinančiai nuotykių kupinai dienai.


Siera Nevada (Sierra Nevada). Tai pietuose plytintis kalnų masyvas, suteikiantis unikalią ir nestandartinę galimybę Ispaniją pažinti iš kitos pusės ir savo žiemos atostogoms pasirinkti būtent šią kelionės kryptį. Išbandžius gerai išvystytas slidinėjimo pramogas, laiką taip pat galėsite praleisti prie jūros Malagoje arba Marbeljoje, o su itin turiningu kultūriniu gyvenimu susipažinti Sevilijoje, Rondoje, Kordoboje ar Granadoje.

Kur apsistoti: „El Lodge, Ski & Spa“ – stilingas ir komfortiškas viešbutis, priklausantis tai pačiai įmonei, kaip ir mūsų klientų pamėgtas „Marbella Club Hotel“.


Aspenas (Aspen). Planuojantiems pakeliauti po Jungtines Amerikos Valstijas bei norintiems šią šalį pažinti iš arčiau žiemos laikotarpiu, rekomenduojama į savo maršrutą įtraukti Kolorado valstijoje esantį Aspeno miestą. Tai vienas populiariausių slidinėjimo kurortų visame pasaulyje, kuriame netrūksta įvairiausių žiemos pramogų ir jau nuo 2002 m. organizuojamos X žiemos žaidynės, kiekvienam atvykusiam suteikiančios neįtikėtiną patirtį bei ryškius įspūdžius.

Kur apsistoti: „Hotel Jerome, Auberge Resorts Collection“ – tai jaukus ir istorinis viešbutis, suteikiantis visišką komfortą bei įsimintiną viešnagės patirtį.


Vistleris (Whistler). Žadantiems keliauti Šiaurės Amerikos kryptimi, Kanados Britų Kolumbijos provincijoje įsikūręs Vistlerio miestas nustebins dėl dviejų kalnų – Vistlerio ir Blackcombo, kurie atstovauja daugiau nei 32 kvadratinių kilometrų slidinėjimo reljefą. Čia galėsite patirti unikalią patirtį demonstruodami savo slidinėjimo sugebėjimus arba tobulinti juos kartu su profesionaliu instruktoriumi. Taip pat turėsite galimybę išbandyti heli-skiing pasiekiant pačias aukščiausias kalnų viršūnes sraigtasparniu, skiriant laiką naktiniams pasivaikščiojimams šalia Lost Lake ežero, mėgaujantis vietiniu karštu vynu bei tyrinėjant jaukias kavines, kepyklėles, butikus, meno galerijas.

Kur apsistoti: „Four Seasons Hotel Whistler“ – tai prabangus viešbutis, kurio jaukumas bei komfortas suteikia visišką atsipalaidavimą kūnui bei sielai.


Žiemos atostogos slidinėjant yra jau ne vienerius metus besitęsianti Jūsų tradicija, kurią puoselėjate kartu su šeima ar draugais? Norintiems patirti įsimintinų potyrių bei išvysti naujas vietas, kviečiame kreiptis į „Glotera“ – autorinių kelionių autorius, padėsiančius sukurti išskirtinę kelionę.