Aeronautikos inžinierius Vincent Farret d’Astiès kadaise davė pažadą kosmosą priartinti arčiau civilių žmonių. Savo žodį ištesėjo – jo valdoma kompanija „Zephalto“ kitų metų rudenį pradeda komercinius skrydžius specialiais oro balionais. Tačiau kelionė vien įspūdingais vaizdais neapsiribos – žadama ir „Michelin“ žvaigždės verta vakarienė.
Futuristinę kapsulę primenančiu įrenginiu vos per pusantros valandos žadama pasiekti 25 km aukštį. Čia turistai turės unikalią galimybę matyti žemės įlinkį ir mėgautis net 1400 km aprėpiančiu panoraminiu vaizdą.
„Kad geriau suprasti, komerciniai oro balionai, tarkime Trakuose, skrenda vos kelių šimtų metrų aukštyje. Yra vietų, kur pakylama daugiausiai 3 km. Aišku, su specialia įranga yra įmanoma pasiekti ir didesnį aukštį. Kadaise indų verslininko finansuojamai ekspedicijai pakilus į 21 km, ji buvo įrašyta net į rekordų knygą,“ – dalinasi Lietuvos oreivių federacijos prezidentas Vytautas Sviderskis. „Reikia suprasti, kad tam būtina hermetinė kapsulė, nes žmogui tokios sąlygos yra nepakeliamos. Kalbu tiek apie deguonies trūkumą, tiek apie nuolat krentančią temperatūrą, kuri su kiekvienu kilometru mažėja apie 6,5 laipsnio.“
Tokia kelionė labiau primena ne skrydį oro balionu, o kosmoso tyrinėjimą. „Tiems, kurių vaikystės herojai buvo astronautai, toks skrydis prilygsta svajonės išsipildymui. Tuo pačiu tai – lyg tarpinis variantas, nes skrendama ne kosminiu laivu, todėl išvengiama astronautams taikomo sudėtingo fizinio pasiruošimo ar nuodugnių medicininių tyrimų,“ – pasakoja skrydžius platinančios kelionių agentūros „Glotera“ vadovė Vilma Kondratienė.
Egzotiškų kelionių ekspertė tikina, kad pasiūlymas unikalus ir tuo, kad vieno skrydžio metu, dviejų pilotų valdomas balionas skraidins vos 6 svečius. Poromis suskirstyti keliautojai laiką leis privačiose 20 kv. m kajutėse, kuriose sumontuoti didžiuliai 3 metrų pločio langai. Avantiūristai ne tik galės gėrėtis įspūdingais vaizdais – jiems bus patiekiami „Michelin“ žvaigžde įvertintos, aukštosios virtuvės patiekalai.
„Tai lyg du viename – gastronominė ir reali, fizinė, kelionė. Toks 6 valandas trunkantis viso gyvenimo įvykis šiuo metu kainuoja nei daug, nei mažai – 170 tūkst. eurų. Organizatoriai atvirauja, kad aštrių įspūdžių mėgėjų sąrašas pildosi, o naujiems interesantams ateityje gali tekti laukti ir keletą metų,“ – tikina V. Kondratienė
Skrydžių organizatoriai šią pramogą pristato kaip ypač tvarią. Lėktuvai kritikuojami dėl didžiulės taršos, tuo tarpu šie oro balionai, galima sakyti, visai netaršūs. „Zephalto“ atstovai tikisi, kad turistams tai bus puiki proga susidurti su visatos begalybe, pergalvoti savo vietą joje, pajusti harmoniją su juos supančiomis stichijomis.