Nestandartinės vasaros sezono kelionių kryptys Europoje

Vilma Kondratienė

Vasaros atostogas esate įpratę leisti šiltuose kraštuose, tačiau visada norėjote išbandyti kažką unikalaus ir iki šiol neatrasto? Jeigu esate aktyvus laukinės gamtos mėgėjas, kviečiame būsimų kelionių maršrutą pakreipti laukine gamta garsėjančių Europos šalių link – nors dažnas su Senuoju žemynu yra susipažinęs gana artimai, vis dar esama mažiau turistų lankomų vietų. Tai vasaros sezonu vėsesniu oru išsiskiriančios šalys, leidžiančios atrasti kultūros tradicijas bei kraštovaizdžių grožį.

Škotija

Turtinga istorija ir šimtmečius menančiais papročiais garsėjanti Škotija kviečia pajausti autentišką savo šalies dvasią. Rytinėje pakrantėje šalia Forto užutėkio įsikūręs Edinburgas yra žinomas ne tik dėl kultūrinio paveldo, bet ir britų aukštuomenės pamėgtų pramogų laiką leidžiant lauke. Viena iš tokių veiklų – molinių balandžių šaudymas, žinomas jau nuo 1875 m. Tai ypatingos koordinacijos ir taiklumo reikalaujanti sporto šaka, kurią dažnai renkasi šeimos. Šalia to dar siūloma išbandyti šaudymą iš lanko, jodinėjimą, žvejojimą.

Škotija yra populiari ir savo puoselėjamomis viskio tradicijomis – šis gėrimas, brandinamas ąžuolinėse, burbono, šerio ar kitose panaudotose statinėse, įgauna išskirtinį skonį. Rekomenduojame apsilankyti tokiose distilerijose, kaip: Tullibardine Distillery, The Glenturret Distillery, Dalwhinnie Distillery.
Norėdami nepriekaištingos viešnagės patirties, rinkitės vieną geriausių Škotijos penkių žvaigždučių viešbučių Gleneagles, kuris yra apsuptas gamtos. Tai vieta, sujungianti poilsį kartu su unikaliomis patirtimis, leidžiančiomis patirti tikrąją šalies autentiką. O jei vyksite į Edinburgą, galite apsistoti tiems patiems šeimininkams priklausančiame The Gleneagles Townhouse.

Islandija

Svarstantiems keliauti į Islandiją, vasara tam palankiausias metas, atskleidžiantis pačias gražiausias šios šalies spalvas. Nepraleiskite progos pamatyti krioklius, kalnus, lavos laukus, pietinę pakrantę, Jökulsárlón ežerą, juodojo smėlio, deimantinį paplūdimį (Diamond Beach) bei pasivaikščioti po didžiausią šalies tikrųjų mormonų (puffins) koloniją Vestmano salose. Taip pat nenusivilsite skanaudami Friðheimar Tomato Greenhouse šefų patiekalus ar apsilankydami Reykjanes UNESCO geoparko mėlynojoje lagūnoje.

Grenlandija

Grenlandija šiuo metu išgyvena tikrąjį renesansą, kadangi vis daugiau keliautojų ją atranda iš naujo. Ši kryptis puikiai tinka mėgstantiems ramybę, tačiau norintiems atrasti naujų pojūčių išbandant tokias pramogas, kaip – plaukiojimą fjordais, pažintį su baltaisiais lokiais. O tikrieji entuziastai privačios ekskursijos metu gali tyrinėti gigantiškus kalnus, suakmenėjusius monolitus ir Ittoqqqortoormiit kaimą su mažyčiais spalvotais nameliais.
Kokios vasaros atostogos be maudynių, tiesa? Tai galėsite padaryti Uunartoko karštuosiuose šaltiniuose, iš kurių atsiveria vaizdai į kalnus ir dreifuojančius ledkalnius, o vėliau – susipažinti su Grenlandijos gyventojais, kurie minėdami svarbias progas visada gamina pyragą, pagamintą iš vasarą surinktų uogų (Kalaallit Kaagiat).

Taip pat Grenlandiją populiaru lankyti ir ekspedicinio kruizo metu. Šią vasarą mūsų patikimi partneriai „Quark Expeditions“ siūlo išskirtinius kruizus su mokslininkais po šią salą.

Azorų salos

Vis daugiau žmonių sparnus atostogoms kelia į Europos Havajais vadinamą Madeiros salą Portugalijoje, tačiau aplenkia Azorų salas. Šis 9 salų salynas, atrastas 1500 m., garsėja vulkanais, terminiais vandenimis, istoriniais dvarais bei gastronominėmis patirtimis.

  • San Migelis. Jūrinėmis tradicijomis garsėjanti sala gali pasigirti lėtu gyvenimo tempu ir vienintele Europoje arbatos plantacija, kuri veikia jau nuo XIX a. pradžios. Žadą taip pat atima turkio bei žalia spalva tviskantis ežeras, o kultūrą puikiai perteikia cozito mėsos/daržovių troškinys, penkias valandas verdamas po žeme.
  • Santa Maria. Viena geriausių vietų nardyti Europoje laikoma sala išsiskiria itin šiltu klimatu, nuostabaus smėlio paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu.
  • Terčeira. Saloje, garsėjančioje tourada à corda, yra įsikūręs į UNESCO įtrauktas Angra do Heroismo miestas bei Algar do Carvão ugnikalnis.
  • Graciosa. Pagrindinė šios salos įžymybė – Furna do Enxofre, kur galima pasinerti į ugnikalnio kraterio gelmes. Šioje vietoje esantys geoterminiai vandenys garsėja gydomosiomis procedūromis, o aplink salą galima stebėti delfinus bei banginius.
  • San Žoržas. Šioje saloje turėsite galimybę išbandyti kanjoningą, spelunkavimą bei paragauti garsiojo São Jorge sūrio, kuris yra pagrindinė šios vietos produkcija.
  • Pikas. Į šią salą keliautojus traukia ne tik aukščiausias Portugalijos kalnas, bet ir juodais bazaltais nusėti vynuogynai, kurie yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. 
  • Fajalas. „Scrimshaw“ ir „Museu dos Capelinhos“ muziejuose eksponuojami šimtmečių senumo graviruoti banginių kaulai ir dantys bei 1957–1988 m. išsiveržusio ugnikalnio istorija.
  • Florešas. Dar kitaip žinoma kaip gėlių sala traukia keliautojus, norinčius pasigrožėti kriokliais, lagūnomis ir tamsiai mėlynu ežeru. Prieš daugelį metų šioje vietoje buvo įsikūrusi piratų, laukiančių, kada galės apiplėšti lobių prikrautus ispanų galeonus, grįžtančius į Europą, slėptuvė.
  • Korvas. Mažiausia Azorų salyno sala, kurioje gyvena vos 400 gyventojų – jų namai pastatyti iš juodos bazalto uolienos vienintelėje gyvenvietėje Vila Nova. Taip pat ši sala yra vadinama Varnų sala dėl daugybės migruojančių paukščių.

Bavarija (Vokietija)

Vokietijos pietryčiuose įsikūręs Bavarijos regionas gražiausiai atsiskleidžia vasarą – tai įspūdingo dydžio kalnai, žaliuojančios pievos su besiganančiomis karvutėmis bei upeliai, ežerai, kalnai. Ši vieta puikiai tinka šeimoms arba draugų kompanijoms leidžiantis į žygius su dviračiais, važinėjantis keturračiais. Atvykus, rekomenduojame aplankyti Hohenšvangau pilį, pastatytą paties Bavarijos karaliaus Maksimiliano, ir garsiąją Noišvanšteino pilį. Kalbama, kad pastaroji buvo didelis įkvėpimas kuriant Disnėjaus filmo „Pelenė“ rezidenciją. Taip pat nepraleiskite ir viešnagės Miunchene, garsėjančiame įdomiomis parduotuvėlėmis, aludėmis bei festivaliais.

Norvegija

Norvegija garsėja fjordais, kuriuos supa stačios uolos ir kvapą gniaužiančios viršūnės. Derinant autentiką ir prabangą, kelionės metu su gamta susiliejama plaukiojant šalia 1000 pėdų aukščio uolų ar važinėjantis dviračiais kartu su profesionaliu gidu. Norėdami išbandyti vietinę gastronomiją, galėsite paragauti menkės, paltuso, lašišos, austrių, omarų ir kitų patiekalų, kuriems pagaminti naudojami senoviniai metodai. Tai šefai, įkvėpimo besisemiantys iš floros bei faunos, kad sukurtų šedevrus iš vietos miškuose augančių žolelių, grybų, uogų.

Ištarkite taip nestandartinėms, tačiau sielą praturtinančioms kelionėms po Senąjį žemyną, kuriame Jūsų laukia gamtos bei kultūros lobiai. Patikėkite savo svajones autorinių kelionių autoriams „Glotera“ – mes esame pasiruošę išpildyti net slapčiausius kiekvieno keliautojo troškimus.