Pasaulio pažinimas vandens tėkmės ritmu – prabangiais upių kruizais

Elita Žvalionienė

Kuria kryptimi bepažvelgsime, mus supantis pasaulis yra žavingas dėl unikalių, savo kultūra išsiskiriančių vietų, kurias galima tyrinėti ne tik iš sausumos, bet ir plaukiant įspūdingaisiais upių kruizais. Subūrus nedidelę keliautojų bei patyrusių gamtininkų grupę, ekspedicijos įvairių žemynų vandens keliais suteiks unikalią galimybę susipažinti su čionykščiu gyvenimu iš arčiau. Kelionės metu bus pasirūpinta maksimaliu komfortu, džiaugsmingais atradimais, nuostabaus grožio vaizdais jau nuo pirmosios akimirkos.

„Aqua Expeditions“. | Amazonės upė, Peru.

Amazonė yra viena iš dviejų didžiausių upių visame pasaulyje, o aplink – įspūdingieji atogrąžų miškai, kurie pasižymi pačia didžiausia augalų ir gyvūnų įvairove. Norint patekti į šio gamtos prieglobsčio širdį, tiesiausias kelias per šiaurės rytų Peru esantį Ikitoso miestą, aplink kurį veši Amazonės upės ištakos, Pacaya-Samiria nacionalinis rezervatas. Pasinerdami į kelionę kartu su patyrusiais gamtininkais, galėsite naršyti po pavojingas vietoves, stebėti laukinę aplinką, tačiau tuo pačiu metu jausitės visiškai saugiai. Šiuose Amazonės vandenyse itin mažai nuosėdų, gausu vandens gyvių.

„Amazon River Cruise“ – tai viena iš labiausiai praturtinančių ekspedicijų visame pasaulyje, kadangi keliaujant į didžiausią atogrąžų mišką Žemėje tyrinėtojai patenka į teritoriją, apimančią net 40 proc. Pietų Amerikos devyniose šalyse. Šias džiungles (vietinių vadinamas selva) galima pasiekti tik Amazonės upe, kuri yra žinoma kaip Rio Amazonas, kilusios iš Andų papėdės Peru bei tekančios į rytus 4000 mylių trasa link Atlanto vandenyno.

„Aria Amazon“ kruizas. Plaukdami šiuo laivu turėsite galimybę pamatyti itin retus laukinius gyvūnus (pavyzdžiui, rožinius delfinus, kaimanus, beždžiones) du kartus per dieną profesionalių gidų vykstančiose ekskursijose. Kruizas, suprojektuotas novatoriško architekto Jordi Puig, pasižymi prabanga, jaukumu bei intymiu dizainu – tai 16 apartamentų su nuostabiu kraštovaizdžiu, bendros erdvės, baras, poilsio kambariai, lauko apžvalgos aikštelė, sūkurinė vonia. Ne ką prastesnė patirtis laukia ir tyrinėjant Peru virtuvę kartu su vienu daugiausiai pasiekusių Peru šefų Pedro Miguel Schiaffino, kuris naudoja produktus būtent iš Amazonės.

„Aqua Nera“ kruizas. Šis laivas, įkvėpimo semiantis iš mistinių juodųjų vandens lagūnų, nustato prabangių upių ekspedicijų standartą. Pasirinkę tokią patirtį, galėsite išplaukti į Pacaya-Samiria nacionalinio rezervato gilumą, pažinti unikalius maršrutus, padegustuoti pasaulinės klasės virtuvės skonius, artimiau susipažinti su įgulos nariais ir svečiais, tarp kurių santykis – lygiavertis. Be to, kruize esantys apartamentai puikiai perteikia Amazonės ramybę, pasižymi elegancija, rafinuotumu, o dizainas jungia Portugalijos, Ispanijos bei Peru kultūras.


„Aqua Expeditions“. | Mekongo upė, Vietnamas/Kambodža.

Mekongas, tekantis iš Tibeto plokščiakalnio į Pietų Kinijos jūrą per Kiniją, Laosą, Vietnamą ir Kambodžą, praeityje buvo išgalvota Nung upė, todėl turi daug istorinių karo vietų, tikrų istorijų, liudijančių mistinę Indonezijos kultūrą. O žemutinis baseinas, padedantis išgyventi vietiniams, pasižymi ne tik gausybe žuvų, vandens paukščių, žaliųjų ryžių laukais, stropiai dirbančiais Brahmano jaučiais, bet ir gamtos lopšiu, plaukiojančiais sampanais, kruiziniais laivais. Pasirinkus tokią kelionę, patirsite turtingą paveldą, tradicijas, 2000 metų puoselėtus žmonijos istorinius turtus, reikšmingus pasiekimus, aukštumas: nuo khmerų imperijos klestėjimo iki Theravada budizmo iškilimo.

„Aqua Mekong“ kruizas. Išplaukę į plačiuosius Mekongo upės vandenis, galėsite mėgautis suasmeninta prabanga, visišku komfortu, saugumu bei žavinčiu kraštovaizdžiu – kelionė prasidės nuo Hošimino, Pnompenio ir Siem Rypo. Be to, patirsite vietinės kultūros dvelksmą ragaudami įvairius patiekalus, kuriuos patieks „Michelin“ žvaigždute įvertintas konsultantas šefas Davidas Thompsonas, bei kokteilių dizainerių Proof&Co sukurtus gėrimus. Taip pat svarbu paminėti, kad šis laivas 2015 m. „Asia Hotel Design Awards“ apdovanojimų architektūros/naujos statybos kategorijoje laimėjo aukščiausią įvertinimą. Pasirinkus keliauti tokiu būdu, turėsite galimybę Mekongo deltą tyrinėti ypač individualiai plaukiant ergonomiškai suprojektuotose valtyse: taip iš arčiau pamatysite įvairias šventyklas, kaimus, kuriuose slypi tradicijos, dvasiškumas, meistrystė.


„Belmond“ upių kruizai. | Prancūzija.

Mėgaukitės besikeičiančiu Šampanės regiono kraštovaizdžiu komfortiškai keliaudami naująja Art Nouveau stiliaus barža „Coquelicot“, kurios interjeras, sukurtas Humbert & Poyet dueto, atspindi prancūzišką rafinuotumą. Trys erdvūs dviviečiai miegamieji ir vonios kambariai su maloniomis žemės spalvomis, kreminėmis sienomis, švelniais rožiniais bei žaliais jūros atspalviais suteiks galimybę pajausti tikrąją šio krašto atmosferą. Išlipę į krantą, tyrinėsite seniausius pasaulyje šampano namus Ruinart, trijų lygių rūsius, vynuogynus, jų paslaptis, o norėdami išmokti ką nors naujo galėsite susipažinti su kulinarinėmis gudrybėmis, nuvykti į vietinį turgų ar padegustuoti vyno. Galiausiai visišką malonumą pajusite skanaudami „Coquelicot“ virėjo ir Ruinart šefės Valérie Radou kurtus patiekalus: rytą pradėsite su kava ir pyragaičiais, o vakarą – su šampanu bei someljė pasakojimais apie šį gėrimą.

Norėdami pažinti dar daugiau neatrastų kampelių keliaudami vandeniu, tai galite padaryti išbandydami ir kitus „Belmond“ kruizus, kurių yra pačių įvairiausių. Plaukdami Midi kanalu, Sonos ar Ronos upe, pamatysite panoraminius Pietų Prancūzijos, Burgundijos, Kamargo regionų vaizdus, taip pat galėsite apturėti asmeninę patirtį tyrinėjant vietos kultūrą, papročius, virtuvę, gėrimų daryklas, aplankyti vietinius turgelius.


„Sanctuary Retreats“. | Nilo upė.

Pasirinkę keliauti įspūdingaisiais „Sanctuary Retreats“ kruizais, turėsite galimybę akis į akį susipažinti su viena ilgiausių pasaulio upių – Nilu, tekančių per rytinę ir šiaurinę Afrikos dalį. Dėl karščio bei gausių kritulių šalia Nilo auga tankūs miškai, kuriuose apstu įvairiausių augalų (pavyzdžiui, kaučiukmedžių, bambukų, kavamedžių, akacijų). Taip pat plaukioja ne tik daugybė žuvų, bet ir tokių egzotinių gyvūnų kaip minkštakūnių vėžlių, driežų, krokodilų, todėl į atmintį ilgam įsirėžiantys vaizdai garantuoti.

„Sanctuary Nile Adventurer“ kruizas. Keliaujant elegantišku „Sanctuary Nile Adventurer“ kruizu, pajausite Nilo ramybę bei gamtos teikiamą prabangą matyti tokius įspūdingus vaizdus. Moderniu stiliumi įrengtas 32 kajučių laivas tikmedžio grindimis padabintu deniu, kuriame aplink baseiną įrengtos privačios poilsio erdvės, atspindi šiuolaikinę Egipto kultūrą, derinamą su autentišku septynių tūkstančių metų paveldu. Taip pat Afrikos žemyno dvelksmu dalinsis profesionalūs egiptologai bei gurmaniškos virtuvės šefai, užtikrinantys pačius pikantiškiausius skonius.

Norėdami nudžiuginti pranešame, kad 2025-aisiais kelionės Nilu bus dar labiau paklausesnės, kadangi būtent tuo metu planuojama atidaryti mūsų klientų pamėgto partnerio Four Seasons viešbutį senovės Egipto sostinėje – Luksore. Šis istorinis miestas geriausiai žinomas dėl kvapą gniaužiančių šventyklų kompleksų, po atviru dangumi esančio muziejaus, kuriame eksponuojami Egipto artefaktai.
Trokštate patirti išskirtinių ir į atmintį ilgam įsirėžiančių nuotykių? Kviečiame išbandyti kruizus pačiomis didžiausiomis pasaulio upėmis, kurios stebina savo grožiu bei kerinčia gamta. O jeigu norite patyrinėti atokesnius, pavyzdžiui, Prancūzijos regionus, taip pat turime ką pasiūlyti. Kreipkitės į autorinių kelionių kūrėjus „Glotera“, kurie sukurs pačią netikėčiausią atostogų patirtį būtent Jums!