Prancūzija patiks kiekvienam

Vilma Kondratienė

Prancūzija – viena puikiausių kelionių krypčių, įtiksiančių net pačiam išrankiausiam keliautojui. Nuo elegantiškų miestų, nuostabių paplūdimių ir didingų kalnų iki neapsakomai skanaus maisto ir aukštos vyno kultūros – Prancūzijoje kiekvienas atras ką nors pagal savo skonį.

Šalies puošmena – Paryžius, garsėjantis Haussmanno architektūrinio stiliaus pastatais, pasaulinio lygio muziejais (kaip kad Luvras, Orsė muziejus ar Žoržo Pompidu centras) ir legendiniais palace kategorijos viešbučiais „Le Bristol“ ar „Ritz“. Šalies sostinę įsimylės ir tie, kuriems patinka apsipirkti: „Galeries Lafayette“ ir Sen Onorė Priemiesčio gatvė nepaliks abejingų, o prieš keletą metų duris pravėrusi prabangių prekių universalinė parduotuvė „La Samaritaine“, priklausanti vieno turtingiausių pasaulyje žmonių Bernard’o Arnault koncernui LVMH, žadą atims net visko mačiusiems. Čia ne tik teikiamos asmeninių stilistų paslaugos ir rengiamos privačios degustacijos: jei klientai pageidauja, jie tiesiai iš Paryžiaus nuskraidinami privačiu sraigtasparniu iki koncernui priklausančių „Moët“, „Veuve Clicquot“ ir „Ruinart“ vynuogynų Šampanės regione, kur gali artimiau susipažinti su šampano gamyba.

Norintys pabėgti nuo miesto šurmulio gali patraukti į šalies pietus – Prancūzijos Rivjerą. Viduržemio jūros skalaujami Sen Tropezo, Kanų, Antibų kurortai sužavės paplūdimiais bei galimybe patyrinėti Žydrąją pakrantę jachta, o kvapą gniaužiantys Ezo ar Sen Pol de Vanso miesteliai pakerės maloniu pietietišku šurmuliu ir bohemiška atmosfera.

Jei domitės vynu, ekologišku maistu, traukia kaimo ramybė, o gal važinėjimas dviračiais, golfo žaidimas ar trumų medžioklė, tuomet Provansas – kaip tik jums!

Dar viena puiki vieta vyno mėgėjams – Bordo ir jo apylinkės. Čia galėsite ne tik pasimėgauti „Cabernet Sauvignon“, „Merlot“ ar „Malbec“ vynais, bet ir pasilepinti vyno terapinėmis grožio procedūromis viešbutyje „Les Sources de Caudalie“.

Svajojantys apie unikalesnius potyrius gali patraukti į vakarinę Prancūzijos pakrantę, kur Atlanto vandenyne slepiasi Rė sala, pastaruoju metu sulaukianti itin daug dėmesio. Vasaros mėnesiais ši vietovė, nuo viduramžių garsėjanti kaip baltojo aukso – druskos – kasykla, – itin mylima paryžiečių, kurie čia atvyksta pasigardžiuoti šviežiomis jūrų gėrybėmis ar pajodinėti žirgais pajūriu.

Šaltuoju sezonu Prancūzija kviečia išbandyti slidinėjimą Kurševelyje, Meževe ir kituose kalnų kurortuose. Čia netrūksta prabangių viešbučių, siūlančių ne tik ski-in/ski-out galimybę, bet ir įspūdingus SPA centrus bei komfortišką apgyvendinimą: pavyzdžiui, „Aman Le Mélézin“, „L’Apogée“, „Four Seasons Hotel Megève“, o kur dar jaukūs šalė nameliai, ypač tiksiantys tiems, kurie nori privatumo.