Prarastą kūno ir sielos energiją atgaukite prabangiuose sveikatingumo kurortuose

Jūratė Valčiukė

Nuolatinis skubėjimas, nesibaigiantys darbai, stresas – tai vieni iš pagrindinių veiksnių, ilgainiui turinčių neigiamos įtakos mūsų sveikatai, kurią ignoruodami ilgainiui susiduriame su didelėmis problemomis. Siekiant atgauti prarastas jėgas, vis daugiau žmonių visame pasaulyje renkasi keliauti į sveikatingumo viešbučius, įsikūrusius pačiuose nuostabiausiuose bei ramiausiuose gamtos prieglobsčiuose, kurie skatina save pažinti iš naujo.

Viešbučių tinklas „SHA Wellness“

Daugiau nei 30 metų trukusi kova su rimtomis sveikatos problemomis tapo siekiu pritaikyti subalansuotos mitybos, skirtingų natūralių terapijų bei pažangios Vakarų medicinos derinį, grąžinantį gyvenimo kokybę. Integruojant įvairias kryptis, rūpinamasi pacientais taip, jog pasiektą rezultatą būtų galima puoselėti kuo ilgesnį laikotarpį. Būtent tai garantuoja „SHA Wellness“, kuri 2022 m. World Spa Awards apdovanojimuose buvo paskelbta kaip geriausia sveikatingumo klinika visame pasaulyje. Šiuo metu veikia du centrai – Meksikoje ir Ispanijoje, o 2025 m. planuojama viešbučio duris atverti ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

„SHA Wellness Clinic“ | Meksika

Šalia Karibų jūros įsikūrusiame prestižiniame Meksikos Riviera Maya regione šį mėnesį duris atvers naujasis sveikatingumo centras, kuris pasižymės šiltais akcentais bei žaliomis erdvėmis, susijungiančiomis su architektūra, įkvėpta žmogaus genetikos. Prabangiu jaukumu tviskantys apartamentai užtikrins visišką komfortą, o pro langus atsiveriantys kerintys zen sodų vaizdai, erdvūs baseinai, panoraminės terasos garantuos harmoniją. Atvykę, kelią geros savijautos link pradėsite nuo sveikatingumo programos, kurią, atsižvelgiant į Jūsų poreikius ir bendrą būklę, padės išsirinkti specialistai. Taip pat mėgausitės „SHAmadi“ restorano šefų siūloma kulinarine patirtimi, kūno stiprinimo užsiėmimais bei kitomis atpalaiduojančiomis pramogomis.

„SHA Wellness Clinic“ | Ispanija

Viduržemio jūros ir Sierra Helada gamtos parko prieglobstyje, šalia Alikantės, įsikūręs klinikinis viešbutis žavi savo saulėtu klimatu, plačiomis erdvėmis, sodais bei su gamta susiliejusiais pastatais. Atlikus reikiamus tyrimus bei kiekvieno iš Jūsų sveikatos analizę, parenkamos programos – tai gali būti organizmo valymas ir detoksikacija, rodiklių analizė, pritaikant fizinio aktyvumo praktikas, senėjimo mažinimas lėtinant biologinį laikrodį. Šio viešbučio gydymo metodikos, paremtos holistiniu požiūriu, yra pripažintos visame pasaulyje. Taip pat lankytojus džiugina maloniai rami aplinka, kurioje netrūksta natūralių medžiagų, nosį glostančių aromatų. Tokia patirtis yra naudinga ne tik kūnui, bet taip pat ir sielai skiriant laiko pokalbiams, sveiko maisto gaminimo pamokoms, proto bei kūno lavinimui. Be to, atsipalaiduoti galėsite vaikščiodami po kalnus, tyrinėdami įvairius mažus kaimelius, golfo laukus, o galbūt išbandydami nardymą ar buriavimą.

„Euphoria Retreat“ | Graikija

Mitiniame Graikijos Peloponeso regione, netoli Viduržemio jūros, privačiame miške įsikūręs pirmasis pasaulyje SPA viešbutis, kuriame susipina šiluma, grakštumas bei svetingumas, įspūdį kelia žavi Bizantijos atmosfera, natūralūs gydymo metodai, malonus pušų ir apelsinų aromatas. Taikant holistinius gydymo metodus kartu su naujausiais mokslo laimėjimais, kuriamas medicinos planas, padedantis atstatyti fizinę, psichologinę, emocinę bei dvasinę pusiausvyrą. Čia galėsite išbandyti rytų masažus, įvairios temperatūros vandens malonumus, druskų terapiją ar netgi jogą, o atrasti save – holistinės lyderystės ar emocinės/fizinės transformacijos kursuose. Tai padės pasveikti išgyvenus išsiskyrimą ar kitus skaudžius gyvenimo įvykius, norint atkurti sveiką santykį su maistu ar atrasti daugiau džiaugsmo.

„Chiva-Som International Health Resorts, Hua Hin“ | Tailandas

Septynių hektarų atogrąžų miškuose šalia Tailando įlankos stūksantis sveikatingumo viešbutis kviečia pradėti savo kūno bei sielos pažinimo kelionę. Pasitelkiant skirtingus gydymo metodus, specialistai padės suprasti savo poreikius ir parinks tinkamą programą, kurią sudarys fizioterapija, holistinė sveikata, mityba, sportas, SPA procedūros, estetinis grožis. Be to, laisvu metu galėsite užsiimti įvairiomis veiklomis – vandens aerobika, kvėpavimo praktikomis ar bėgimu lauke. Visos viešnagės metu Jumis taip pat rūpinsis tiek asmeninis patarėjas (stebintis progresą, konsultuojantis įvairiais klausimais), tiek skirtingų specializacijų virtuvės šefai, kurie ne tik duos naudingų patarimų, kaip gaminti sveiką maistą, bet ir pamokys subalansuotos mitybos paslapčių, kurias galėsite pritaikyti būdami namuose.

„Zulal Wellness Resort by Chiva-Som, Ar Ruʼays“ | Kataras

Šiaurinėje Kataro pakrantėje įsikūrusiame viešbutyje yra suteikiamos sveikatingumo paslaugos, paremtos tradicine islamo ir arabų medicina, kurios filosofijos pagrindas – visapusės sveikatos užtikrinimas mitybos, įvairių praktikų, fizinio judėjimo, ryšio su gamta pagalba. Šiame centre siūlomos veiklos yra pritaikytos visai šeimai: tiek suaugusiems, tiek asmenims nuo 16 metų. O kadangi gerai savijautai daug įtakos turi tai, ką valgome, viešbutyje dirbantys virtuvės šefai pasirūpins Jūsų subalansuota mityba, pripildyta vietinių ir pasaulinių skonių, atitinkančių net ir pačius išrankiausius.

„Clinique la Prairie“ | Šveicarija

Šveicarijos Montrė miestelyje esančio sveikatingumo viešbučio kultūra remiasi holistiniu požiūriu – tarptautiniai SPA terapeutai, aukščiausios kokybės gydymas bei puoselėjamos tradicijos padeda atgauti fizines ir psichologines jėgas. Kelias gijimo link pirmiausiai prasideda nuo diagnostikos, kuomet įvairių sričių specialistai Jus konsultuoja, atsako į kylančius klausimus, skiria reikiamas procedūras, tyrimus. Taip pat atsižvelgiant į esamus poreikius, pritaikoma imuninę mitybą stiprinanti mityba bei fizinio judėjimo praktikos, padedančios mažinti stresą, suteikiančios energijos, žvalumo. Viskas sujungiama kartu pasirenkant vieną iš programų, kurios gali apimti organizmo sistemų apsaugą, detoksikaciją, sveiko svorio siekimą, geresnę fizinę sveikatą, o galbūt ir kūno estetiką

„Palazzo Fiuggi“ | Italija

Italijos Lacijo regione, vos valanda nuo Romos, esantis viešbutis su SPA centru skatina visą gyvenimą trunkantį požiūrį į sveikatingumą – tai vieta, kurioje tiek kūnas, tiek siela ir protas atgauna prarastas jėgas. Šiame viešbutyje yra naudojami visame pasaulyje gerai žinomi Fiuggi vandenys, o didesnėse erdvėse pro langus atsiveria nuostabūs sodo vaizdai. Senovės Egipto tradicijomis alsuojantis centras pasitinka marmurinėmis sienomis, o kūnas praturtinamas jūros druskų, vibracijos garsų terapijomis, jogos praktikomis.Viena veiksmingiausių viešbučio sveikatingumo programų yra The Ranch – tai asmeninis iššūkis kiekvienam, siekiančiam stiprinti ne tik savo kūną, bet ir dvasią. Intensyvūs žygiai į kalnus, jėgos užsiėmimai bei atstatomieji masažai kartu taikant veganišką mitybą garantuoja stulbinančius rezultatus. Šios praktikos visada pradedamos kartu, o vėliau žmonės esant poreikiui išsiskirsto: kas eina kalbėdamiesi tarpusavyje, o kas, grožėdamiesi kerpėmis nusėtomis kalvomis, laukinėmis orchidėjomis ar romėniškomis arkomis, pasineria į gamtą. Taip pat didelis dėmesys skiriamas ir psichologinei savijautai, todėl vakarienės metu kartojamos motyvacinės sentencijos, suteikiančios dvasinių jėgų.

„Vivamayr Medical Health Resort Maria Wörth“ | Austrija

Analogų visame pasaulyje neturinti „Vivamayr“ SPA centro sveikatos koncepcija išsiskiria naujausiomis technologijomis ir inovatyviais moksliniais metodais, pagrįstais tradiciniais F. X. Mayro atradimais. Remiantis individualizuota, holistine diagnostika bei gydymu, suteikiama pagalba ne tik susidūrus su liga, tačiau taip pat ir siekiant užtikrinti geresnę savijautą profilaktiškai. Didelę patirtį sukaupę specialistai derina keturis elementus:

  • suasmenintą sveikatos ir mitybos koncepciją;
  • šiuolaikinę Mayr mediciną;
  • inovatyvias technologijas;
  • paramą ilgalaikėje perspektyvoje.

Atsižvelgiant į kiekvieno kliento būklę ir poreikius, siūlomos įvairios sveikatingumo programos, kurias sudaro gydomieji masažai, fizinės veiklos, kvėpavimo pratimai, odos priežiūros terapijos, individualus mitybos planas bei dar daugiau. 

„Prakriti Shakti“ | Indija

Pietinėje Indijos dalyje esančioje Keralos valstijoje duris atvėrusi „Prakriti Shakti“ natūralios medicinos klinika kviečia nertis į sveikatingumo kelionę egzotiškos gamtos apsuptyje kartu su holistinio gydymo profesionalais. Taikoma praktika yra ypatinga tuo, kad gydytojo vaidmuo neapsiriboja vien tik medicininių poreikių tenkinimu. Visos viešnagės metu progresą stebėsiantis specialistas padės geriau suprasti savo kūną, protą ir sielą jogos, meditacijų, gamtos pagalba. Kadangi „Prakriti Shakti“ yra pripažinta kaip natūropatijos klinika, kurioje gydomi įvairūs sveikatos sutrikimai, kiekvienas pacientas vertinamas individualiai, pritaikant asmeninį gydymą. Klinikoje maloniai laukiami 14 metų ir vyresni klientai, o asmenims iki 18 metų – būtina gydytojo konsultacija.

„Joali Being“ | Maldyvai

Įspūdingų lagūnų ir vešlių kokoso palmių apsuptyje esanti Bodufushi sala Maldyvuose kviečia prarastas jėgas atgauti „Joali Being“ SPA centre. Tai vieta, skirta augti, apmąstyti ir tyrinėti įkvepiančias erdves, kurios sukurtos kartu bendradarbiaujant su didelę patirtį sukaupusiais sveikatingumo profesionalais. Siekiant kiekvieną pacientą lydėti savęs transformacijos link, rekomenduojamos programos, padedančios pasiekti įvairių užsibrėžtų tikslų – streso mažinimo, virškinimo gerinimo, svorio valdymo ar senėjimo stabdymo. O kadangi džiaugsmas ir stebuklas yra pamatiniai „Joali Being“ privalumai, laisvu metu galėsite susipažinti su įspūdingomis salos apylinkėmis, savo įgūdžius pademonstruoti padelio, teniso aikštynuose, leistis į kūrybines keliones meno namuose bei atsigaivinti skriejant Maldyvų bangomis.

Leiskitės į geros savijautos kelionę visame pasaulyje gerai žinomuose sveikatingumo viešbučiuose – tai viešnagės, praturtinančios ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, suteikiančios įkvėpimo gyvenimui. Žingsnius asmeninio tobulėjimo link kviečiame žengti kartu su „Glotera“ autorinių kelionių kūrėjais, padėsiančiais surasti kryptį, tinkamiausią būtent Jums!