Ruduo – puikus metas gurmanų atostogoms, kai daugumoje Pietų Europos šalių ne tik nuimamas šviežias derlius, bet ir sudygsta trumai, italų vadinami tartufi. Šie grybai – vieni brangiausių delikatesų, vertinamų dėl ypatingo skonio ir aromato, panašaus į žinduolių skleidžiamus feromonus! Kad grybai neprarastų šių savybių, juos reikia suvartoti kuo greičiau, idealiausiai – iškart juos suradus.
Dar viena įdomi detalė: grybai auga po žeme, tad profesionalūs trumų medžiotojai neapsieina be pagalbininkų – šunų, kurie užuodžia šių gėrybių kvapą ir padeda nustatyti tikslią jų augimo vietą. Galima tik įsivaizduoti, kiek kartų sušunkama „bravo!“ ištikimiausiam žmogaus draugui ir pagalbininkui…
Pjemontas – Italijos gurmanų sostinė
Pjemonto regionas Šiaurės Italijoje – tikroji Italijos gurmanų sostinė. Rudenį Pjemonto gyventojai tiesiog pameta galvas dėl i funghi. Kasmet spalio–gruodžio mėnesiais Albos miestelyje vyksta Tarptautinė baltųjų trumų mugė. Baltieji trumai – patys rečiausi, o jų kilogramo kaina gali siekti apie 3000 eurų.
Šioje šventėje viskas sukasi tik apie baltuosius Albos trumus: čia galima ne tik jų paragauti, bet ir pasimėgauti vyno, puikiai tiksiančio prie šio delikateso, degustacijomis. Festivalio metu vyksta knygų apie trumus pristatymai, įvairūs susitikimai, diskusijos. Į mugę atvyksta ir specialiai šiai šventei patiekalus kuria garsiausi Italijos ir viso pasaulio šefai. Tradicinio itališko maisto gerbėjams verta apsilankyti šviežių makaronų ruošimo seminaruose, kur galima sužinoti visas naminių makaronų paslaptis ir išmokti suderinti jų skonį su baltaisiais Albos trumais.
Toskana – trumų medžioklės patirtis pačioje Italijos širdyje
Toskana – turistų turbūt mėgstamiausia tiek baltųjų, tiek juodųjų trumų medžioklės vieta. Nors Pjemontas – baltųjų trumų karalystė, visgi nedaugelis žino, kad Albos šventės metu dauguma grybų atkeliauja būtent iš Toskanos. Toskanoje viešintiems keliautojams siūlome privačius turus, kuriuos veda itin patyrę ir aistringi trumų medžiotojai, lydimi gerai išdresuotų šunų. Turo metu susipažinsite su trumų ypatybėmis, pavyzdžiui, sužinosite, kurių medžių kaimynystėje dažniausiai aptinkama ši gamtos dovana.
Na, o svarbiausia – surinktais grybais reikia pasimėgauti! Dauguma išskirtinių Toskanos viešbučių siūlo kulinarines pamokas, kurių metu šefai mokina ruošti įvairiausius itališkus patiekalus. Trumų sezono metu viešbučių svečiams siūloma pasigaminti naminių makaronų su trumų padažu ar raviolių su trumų įdaru. Toskanos viešbučiai „Rosewood Castiglion del Bosco“, „Castello de Casole, a Belmond Hotel“ ir „Il Borro“ – puikus pasirinkimas trumų medžioklei.
Viešbučio „Castiglion del Bosco“ įkūrėjas – mados ikonos Salvatorės Ferragamo sūnus Massimo. Vien šis faktas išduoda, kad čia vyrauja nepriekaištingas stilius ir viskas apgalvota iki smulkmenų. Viešbutis nuo 2015 metų priklauso tinklui „Rosewood“, kurio šūkis „A Sense of Place“ iškelia ne tik prabangos ir modernumo, bet ir autentiškos vietos dvasios svarbą.
„Castello di Casole, a Belmond Hotel“ – dar vienas nuostabus viešbutis, siūlantis ne tik eksperto lydimą trumų medžioklės pramogą, bet ir aristokratiško stiliaus apgyvendinimą, romantišką SPA centrą, nepriekaištingą aptarnavimą ir aukšto lygio restoranus, kuriuose galima pasimėgauti tiek senoviniais itališkais, tiek moderniais ir, be abejo, trumais paskanintais patiekalais.
„Il Borro“ – „Relais & Châteaux“ asociacijai priklausantis viešbutis, kurio savininkas – Ferruccio Ferragamo, dar vienas garsiosios mados ikonos sūnus. Šis viešbutis itin daug dėmesio skiria savo virtuvei bei vynui, taigi jis – puikus pasirinkimas tikriems gurmanams.
Trumų skonis geriausiai atsiskleidžia su atitinkamai parinktu vynu, o Toskana – vynuogynų, vyndarių ir vyno kraštas. Čia dauguma keliautojų atvyksta ne tik pailsėti gamtoje ar skaniai pavalgyti, bet ir susipažinti su turtingu vyno pasauliu.
Toskanoje populiaru užsisakyti pažintines ekskursijas po įvairius vynuogynus bei vyno rūsius, susitikti su vyndariais, išgirsti jų šeimos istoriją. Vieni žinomiausių Toskanos regiono vyndarių – Antinori šeima. Į ūkį atvykusiems vyno entuziastams aprodomi vynuogynai, papasakojama apie vynuogių auginimą ir vyno gamybą, o pietų metu pasiūlomi firminiai Antinori vynai „Chianti Classico Riserva Marchese Antinori“, „Chianti Classico Gran Selezione Badia a di Passignano“, „Tignanello“, „Brunello di Montalcino“ ar „Barolo Bussia“. Jau minėtieji Toskanos viešbučiai taip pat siūlo pažintines ekskursijas po savo vynuogynus bei vyno rūsius, kurias veda profesionalūs someljė. Ypač išsiskiria „Rosewood Castiglion del Bosco“, suteikiantis išties ypatingą vyno patirtį.
Be trumų medžioklės, vyno degustacijų ir prašmatnių viešbučių, Toskanoje verta aplankyti be galo vaizdingus Montalčino, Montepulčano, San Džiminjano, Pjencos ar Volteros miestelius. Taip pat verta užsukti į Pizą ar Sieną. Na, o kelionę užbaigti galima Florencijoje, kurioje nestinga nei architektūros stebuklų, nei garsiausių pasaulyje meno kūrinių, nei gerų viešbučių, restoranų, dizainerių parduotuvių ir, žinoma, charakteringos itališkos dvasios.