Skrydis privačiu lėktuvu – prabanga ar būtinybė?

Lina Čepokienė

Privatūs lėktuvai skraido beveik 60 metų – nuo tada, kai išradėjas Williamas Learas ir jo komanda pagal Šveicarijos karinių orlaivių dizainą sukūrė „Learjet“. Pirmas privatus skrydis šiuo lėktuvu įvyko 1963 metų spalio 7 dieną. Net ir praėjus tiek metų, gali atrodyti, kad privatūs skrydžiai vis dar yra prabanga, tačiau šiais beprotiško tempo laikais verslo pasaulio atstovams jie yra būtinybė. Tokios kelionės – populiari paslauga, o norimas lėktuvas gali atskristi iš bet kurios pasaulio vietos.

Kodėl klientai renkasi privačius skrydžius?

Palyginti su komercine, verslo aviacija leidžia sutaupyti iki dviejų valandų vienam skrydžiui. Pakilti į orą galima per 15 minučių nuo atvykimo į oro uostą – nereikia kelias valandas prieš skrydį laukti su būriu keliautojų perpildytame oro uoste. Atvykus į paskirties vietą, neteks stoviniuoti eilėse laukiant dokumentų patikros, o bagažą galima atsiimti vos išlipus iš lėktuvo.

Jokių ankštų erdvių, jokių triukšmingų bendrakeleivių, jokių vidurinių sėdynių, jokių ne visada kvepiančių tualeto kambarių – orlaivyje yra tik aukščiausio lygio servisas.

Nedidelių keliautojų grupių privatūs skrydžiai – pigesni nei komerciniai

Privataus skrydžio kaina prasideda nuo 10 000 eurų už valandą. Kaina priklauso ne tik nuo skrydžio trukmės, lėktuvo naujumo, bet ir nuo to, ar kelionės metu reikalingos aptarnaujančio personalo paslaugos.

Kai keliauja grupė žmonių, privatus skrydis gali būti net pigesnis nei skrydis verslo klase komerciniu lėktuvu. Jei atsižvelgsime į bilietų kainas, papildomus mokesčius, pavyzdžiui, bagažo išlaidas, maistą, gėrimus skrydžio metu, kelionė privačiu lėktuvu su grupe gali būti protingesnis pasirinkimas.

Ji taip pat gali kainuoti pigiau nei komercinis reisas tuo atveju, kai įsigyjama paskutinės minutės kelionė. Ne paslaptis, kad komercinių oro linijų paskutinės minutės rezervacijos yra brangios. Kai kurios oro linijos sumažina kainas, kad padidintų vežamų keleivių skaičių, o kitos pakelia bilietų kainas, kad padidintų pajamas. Taip retai nutinka renkantis privačius užsakomuosius lėktuvus, kuriems dažniausiai taikoma ta pati kainodara, nesvarbu, ar išvykstama po kelių dienų, ar po kelių mėnesių.

Lengviau pasiekti atokesnes bei gražiausias vietas Žemėje

Keliaujant privačiu orlaiviu, organizuojamas specialus reisas iš bet kurios vietos kliento pageidaujama kryptimi ir jam patogiu laiku. Net 80 procentų privačių skrydžių yra vykdomi į mažesnius miestelių oro uostus.

Visame pasaulyje privatiems lėktuvams prieinamų oro uostų yra kur kas daugiau nei skirtų komerciniams skrydžiams. Palyginkime: Europoje verslo aviacija skraidina keleivius į maždaug 1400, o komercinės oro linijos – į 500 oro uostų.

Privačiu lėktuvu galima patogiau pasiekti gražiausias vietas Žemėje. Tarp išskirtinių privačių oro uostų – La Molio oro uostas prie Sen Tropezo, Kortreiko-Vevelgemo oro uostas Belgijoje, Londono Bigin Hilio oro uostas. Iš pastarojo galima greitai pasiekti Vindzorą ar Oksfordą.

Keliaujate su savo augintiniais

Žurnalo „Forbes“ duomenimis, 6 procentai privačių skrydžių visame pasaulyje yra skirti tik naminiams gyvūnėliams ir jų šeimininkams. Šiuos skrydžius užsako tie, kurie nerimauja dėl psichinių ar fizinių traumų, kurias gali patirti mylimas augintinis, keliaujantis dėžėje komercinio skrydžio metu. Privačiame lėktuve augintiniai gali keliauti patogiai įsitaisę kartu su šeimininku.

Švaresnis oras

Nepastebimas ir beveik nejuntamas, bet svarbus privačių skrydžių privalumas – lėktuvuose užtikrinamas švariausias oras aviacijoje. Tokie lėktuvai skraidina mažiau žmonių, turi ilgesnę prastovą tarp kelionių, o tai garantuoja aukštesnės kokybės oro cirkuliaciją. O ir dezinfekuojami privatūs lėktuvai dažniau.